Festiwal historyczny w Muchowie

Festiwal Historyczny w Muchowie to wczesnośredniowieczna impreza plenerowa. Od samego początku Festiwal tworzy grupa przyjaciół: regionalistów, kulturoznawców, etnologów, rekonstruktorów, historyków i rzemieślników, słowem naukowców i pasjonatów. Naszym przesłaniem jest krzewienie historii i kultury słowiańskiej, dzielenie się wiedzą i umiejętnościami oraz wspólna zabawa. Dzięki pomocy i życzliwości przyjaciół oraz wolontariuszy Festiwal Historyczny w Muchowie staje się ciekawym i znanym wydarzeniem w Polsce i za granicą.

Festiwal odbywa się w Muchowie na Pogórzu Kaczawskim, pośród lasu, z widokiem na Góry Kaczawskie i Karkonosze. Konwencja Festiwalu nawiązuje do czasów wczesnego średniowiecza. Co roku na terenie Festiwalu powstaje obozowisko wczesnośredniowieczne, eksponowane są kramy historyczne i rękodzielnicy. Odbywa się Turniej łucznictwa tradycyjnego z nagrodami oraz pokazy walk wojów. Nie brakuje warsztatów ( wikliniarskie, łucznicze, zielarskie, śpiewu białego, tkackie, kaletnicze) i wykładów. Wydarzenie przyciąga także dobrych muzyków, także z zagranicy. Na Festiwalu nie brakuje zabaw dla dzieci i dobrego jedzenia.

W roku 2020 wyjątkowo Festiwal się nie odbędzie, zawieszamy go ze względu na brak wsparcia ze strony władz lokalnych. Zapraszamy jednak na kolejne edycje, o których informować będziemy na tej stronie.

GALERIA